doradca finansowy

Zabytkowy dwór klasycystyczny,  wzniesiony na początku XIX w  i otoczony przepięknym, zabytkowym parkiem. Posiadłość  znajduje  się w odległości ok 100 km od Warszawy  i 20 km od Łodzi. Jak większość budowli z tej epoki, objęty jest nadzorem konserwatorskim i zgodnie z zasadami sztuki został pieczołowicie wyremontowany w 2010 roku.

Zasadniczą część rezydencji  stanowi mieszkanie na parterze dworu składające się z sali konferencyjnej, sali szlacheckiej, jadalni, gabinetu, kuchni oraz łazienki, toalety i klatki schodowej wiodącej na piętro.  Łącznie na poziomie parteru znajduje się powierzchnia 203 m2..

Na pierwszym piętrze mamy do dyspozycji 157,52 m  i znajdują się tam 4 pokoje , każdy z łazienką, nieduży magazynek i hol. 

Na poddaszu ogromny strych ze skosami, do wykończenia.

Z boku budynku znajduje się mieszkanie z oddzielnym wejściem o łącznym metrażu 66m2 i składa się na nie pokój, kuchnia, przedsionek, przedpokój oraz łazienka.

Pomieszczenia piwniczne są dwa. Jedno dostępne ze szczytu budynku  o łącznej wielkości 57,04 m i drugie 18 metrowe  do którego jest zejście bezpośrednio z parteru dworu. 

Podstawowe parametry budynku:
– powierzchnia zabudowana 340.19 m2
– powierzchnia całkowita 666.06 m2
– powierzchnia użytkowa 502.25 m2
– kubatura 2304 m3
-powierzchnia działki 3,3ha

Proponowany obiekt , to idealne miejsce do mieszkania dla dużej rodziny. Posiadłość można też przeznaczyć na cele komercyjne typu:
 dom weselny,
 dom spokojnej starości,
 placówkę  zdrowotno-terapeutyczną,
 hotel.

Historia Dworku w Byszewach: 
W Byszewach znajduje się, wzniesiony przez Teodora Plichtę w XIX wieku, klasycystyczny dwór. Został on wybudowany na planie wydłużonego czworokąta, z gankiem wspartym na czterech kolumnach i dachem krytym gontem. Po II wojnie światowej we dworze mieściły się (doprowadzając go do ruiny) kolejno: szkoła, Urząd Bezpieczeństwa, oraz PGR. W latach 1978–1982 dwór (prawdopodobnie za sprawą Jarosława Iwaszkiewicza) przeszedł generalny remont. 
Dwór jest silnie związany z postacią Jarosława Iwaszkiewicza, który przebywał tam w latach 1911–1913 najpierw jako korepetytor Józefa Świerczyńskiego, potem (wielokrotnie, aż do 1931) jako przyjaciel domu. Wokół dworu znajduje się park podworski, w którym zachowało się kilka 200-letnich dębów, lip, buków i modrzewi. Najokazalszym drzewem w parku jest prawie całkowicie spróchniały dąb Jarosław o ponad sześciometrowym obwodzie. W południowej części parku zachowało się wzniesienie nazywane przez Iwaszkiewicza Świątynią dumania.
Jarosław Iwaszkiewicz wielokrotnie, z wielkim sentymentem wracał w swojej twórczości do dworu w Byszewach, oraz doliny Moszczenicy. Dwór z czterema kolumnami, jak przyznaje sam autor, stał się miejscem akcji chyba najbardziej znanego jego opowiadania pt. Panny z Wilka (ekranizacja w reżyserii Andrzeja Wajdy była nominowana do Oscara). Osobne rozdziały Iwaszkiewicz poświęcił Byszewom w książkach autobiograficznych: Podróże do Polski i Książka moich wspomnień, oraz opowiadaniu Ogrody. Wyraźne motywy byszewskie da się odnaleźć też w wierszu Czerwiec: Pławienie koni należącym do cyklu Krągły rok.

Rynek: Secondary

Województwo: Łódzkie

Miasto: Byszewy

Cena całkowita: 4100000 PLN

Cena za metr2: 6156.16 PLN

Powierzchnia: 666 m2

Ilość pokoi: 7

Rok budowy obiektu: 1833

Ofertę przygotował:
Małgorzata Szymańska
Email: biuro.mdsnieruchomosci@gmail.com
Nr telefonu: 881155866

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *